DALŠÍ STEZKY V OKOLÍ

Kam vyrazit až projdete naše stezky

V okolí Stezek Branou do Chřibů směrem na západ se nachází turistické trasy a cyklotrasy, které Vás mohou směřovat právě do pohoří Chřiby. Vyrazit můžete směrem k obci Kostelany a následně na Bunč odkud už je to kousek k rozhledně Brdo. Pro tuto cestu doporučujeme využít Spáčilovu Naučnou stezku, která sice v terénu není značena, ale najdete ji vyznačneou v turistické mapě Mapy.cz. V současné době se řeší obnova značení a informačních tabulí na této stezce. Po cestě můžete navštívit například mohylové pohřebiště či skalnatý útvar s názvem Budačina, kde se skrývali loupežníci.

Pokud se vydáte na jihovýchod, tak můžete poznat okolí města Napajedla a Napajedelské brány na Stezkách napajedelských emirátů. Historicky užívané stezky obyvateli okolních obcí byly obnoveny a vyznačeny v terénu pomocí kulaté značky v červené, modré a zelené barvě. Síť stezek má celkem 70 km. Stezky byly vybudovány městem Napajedla a okolními obcemi v letech 2020-2021.

Přímo na našich stezkách se pak můžete napojít na Naučnou stezku Po Žlutavských vyhlídkách, což je 8 km dlouhá naučná stezka kolem obce Žlutava, která nabízí 8 unikátních výhledů do krajiny. Stezka je značená zelenou turistickou značkou a doplňují jí informační tabule, lavičky a panoramatické tabule.
Dále můžete poznat i město Otrokovice pomocí 12 km dlouhého městského turistického okruhu značeného modrou turistickou značkou. Využít se dá v určitém úseku i alternativní trasa označena zelenou turistickou značkou, které Vám ukáže Cyklostezku podél Baťova kanálu či Přírodní památku Na Letišti.

Níže můžete nahlédnout na další stezky, které můžete objevit.

Naučná stezka
Po Žlutavských vyhlídkách

8 km / 8 vyhlídkových míst
výhledy přes Hostýnské vrchy, Baťův Zlín a Otrokovice, Napajedelskou bránu a Bílé Karpaty

Mapa stezky

Městský turistický
okruh Otrokovice

12 km poznání města Otrokovice
Baťovy domy / Pomník T. Bati. / Společenský dům / Štěrkoviště a další zajímavá místa ve městě

Mapa městského okruhu

Stezky napajedelských emirátů

70 km značených stezek
mírně kopcovité terény krajinou Napajedelské brány

Webové stránky Mapa stezek

Spáčilova Naučná stezka

12 km dlouhá stezka
Mohylové pohřebiště / Skalnatý útvar Budačina / Ranč Kostelany / Přírodní památka Komínky

Mapa stezky


TAK JAKÁ BUDE VAŠE DALŠÍ CESTA?